Pre samosprávy | Fotovoltické elektrárne

Pre samosprávy

Máme bohaté skúsenosti s modernizáciou verejných osvetlení pre samosprávy. Ponúkame aj autonómne solárne LED osvetlenia, ktoré sú navrhnuté pre miesta bez prístupu k elektrickej sieti a autonómne osvetlenie prechodov pre chodcov.

Verejné osvetlenie a servis

Moderné verejné osvetlenie
Moderné verejné osvetlenie

Náklady na prevádzku systému verejného osvetlenia miest a obcí neustále narastajú a to nielen v spojitosti s koncovou cenou elektrickej energie, ale aj v súvislosti s nárokmi  na údržbu.

Pre obce a mestá ponúkame  modernizáciu verejného osvetlenia s použitím najmodernejšej LED technológie ktorá pozostáva:

  1. Výmena existujúcich svietidiel za nové, úspornejšie s použitím LED technológie vrátane prislúchajúcich výložníkov
  2. Výmenu existujúcich žiariviek v sadových svietidlách za úspornejšie LED žiarovky
  3. Návrh zmeny hodnoty ističov za účelom zníženia fixných mesačných platieb za odberné miesta prislúchajúce verejnému osvetleniu
  4. Prevádzkovanie, údržbu a servis zmodernizovaných LED svietidiel
  5. Atraktívny model financovania

Model financovania  

Náklady na prevádzku systému verejného osvetlenia v obci na západnom Slovensku, s počtom 200 svetelných bodov, boli 18 540,39€

V modelovom príklade sme v tejto obci zrekonštruovali všetky svietidla spolu s výložníkmi. Po tejto modernizácií náklady na systém verejného osvetlenie klesli na úroveň 7.200€. Ročná úspora na prevádzke verejného osvetlenia je 11.340,39€.

Do tejto ponuky nie sú započítané náklady na údržbu vo forme vo forme občasnej výmeny nefungujúcich svietidiel alebo ich opravy, ktoré sa pohybujú okolo 1000€ ročne.

Na základe uvedených faktov vieme mestu alebo obci ponúknuť unikátny model financovania modernizácie verejného osvetlenia na základe platieb z usporených finančných prostriedkov po dobu 10 rokov od ukončenia modernizácie.

Počas tohto obdobia bude nový systém verejného osvetlenia v správe našej spoločnosti, ktorá bude celý zmodernizovaný systém  prevádzkovať, servisovať a udržiavať. Po ukončení desať ročného obdobia bude naša spoločnosť povinná celý zmodernizovaný systém odovzdať do majetku obce.  

Prostredníctvom využitia najmodernejších vysokokvalitných LED technológií sa zvýši kvalita verejného osvetlenia vo vašej obci, keďže životnosť vysokokvalitných LED technológií je viac ako 20 rokov.

Solárne LED osvetlenie

Radi vám predstavíme  unikátne riešenie osvetlenia častí obce, kde nie je umiestnená sústava verejné osvetlenie a nie je možnosť pripojenia na elektrickú sieť.

Naša spoločnosť vyvinula riešenie, ktoré prostredníctvom kombinácie solárnych panelov a batérie dokáže zabezpečiť osvetlenie takýchto miest.

Aktuálne sme ostrovné solárne osvetlenie nainštalovali k priechodu pre chodcov v obci Hviezdoslavov.


Mám záujem o ponuku o BEZPLATNÉ vypracovanie ponuky

budeme vás kontaktovať
v čo najkratšom čase

SolarEnergia s.r.o.
Račianska 30/A
831 02 Bratislava
Slovenská Republika

IČO: 44041641
IČ DPH: SK 2022597874

GPS súradnice: N48°9'50.74'', E17°7'34.01''

Tel.: +421 902 99 77 55

E-mail: info@solarenergia.sk